Anasayfa / İş Makinaları / Sepetli Vinç Kullanım Alanları

Sepetli Vinç Kullanım Alanları

Metal ya da diğer sektörlerde günümüzde yaygın şekilde kullanılan vinçlerden bir tanesi de sepetli vinç oluyor. Her geçen gün sektöre yeni bir model kazandırılmakla beraber çeşitleri ve kullanım alanları ile de dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor. Ayrıca sektörde yıllara meydan okuyan pek çok firma tarafından vinç kiralama hizmeti de verilmektedir. Bu işe talep de çoktur. Dış cephe ve inşaat sektörlerinde bu tarz vinçlere ihtiyaç duyulacaktır. Eski tip vinçlerin yerine teknolojik ve daha üstün özelliklere sahip olan modeller kullanılmaktadır. Farklı kullanım tarzları ile sepetli modellere talep daha da artmış durumdadır. Çalışanların yükseklik ve konumuna göre tercih edilecek olan vinçlerin belirli bir yük kapasitesi de bulunur. Farklı çeşitleri olması sebebi ile satın alma ya da kiralama işlerinde sepetli olan modeller üzerinde inceleme yapılmalıdır. Yerleşim birimleri ve sanayi açısından gittikçe kullanımı yaygınlaşan modeller kurtarıcı görevi de görmektedir. Yanı başımızda yükselen inşaatlarda da farklı modeller dikkatini çekmiştir. Sepetli vinç operatör belgesisahibi olan kişilerce kullanılan bu modeller pek çok farklı departmanda karşımıza çıkmaktadır. Endüstriyel gelişim ile birlikte sepet içinde çalışma imkanı bulan personeller iş güvenliği açısından da kendini güvende hissettiğinden dolayı iş veriminde artış meydana gelmektedir. Sepetli vinçlerde iş güvenliğidiğer modellere göre hat safhada olduğundan dolayı düşme riski de oldukça azdır.

 • Şehirlerarası evden eve nakliyat şirketlerinin yaptığı yükleme ve boşaltma işlemlerinde
 • İnsan gücünün herhangi bir surette yetişmediği yerlerde
 • Endüstriyel çalışma alanlarında
 • İnşaat projelerinde
 • Montaj
 • Temizlik
 • Afiş asma
 • İtfaiyeciler
 • Yerleşim birimlerinin tamamında sepetli vinç modelleri yaygın olarak kullanılmaktadır.

Geniş bir kullanım alanı bulunan bu modelleri büyük masraflar ödemenize gerek kalmadan da kiralama usulü ile kullanabilirsiniz.

Sepetli Vinç Kiralama

Geniş bir kullanım alanı bulunan sepetli vinç kiralama da en çok yapılan işlerden bir tanesidir. Ağırlık noktasında şirketlerin ellerinde bulunan modellerin yeterli olmaması sebebi ile pek çok firma kiralama yöntemini tercih ediyor. İnsanların doğal yolları kullanarak erişemedikleri noktalara yetişmek amacı ile kullanılan bu modeller nakliye ve lojistik sektörünün eli ayağı olmuş durumdadır. Enerji nakil hattı personelleri ve itfaiyeciler tarafından da kullanılan kiralık sepetli vinç saatlik ücretle kiralanabilir. Endüstriyel iş alanlarında kullanılan bu modeller yine temizlik, boya ve badana gibi işlerde de tercih ediliyor. Oldukça güvenli olan vinçler aynı zamanda sepetli vinç ehliyetiolan kişilerce kullanılmalıdır. Bahsettiğimiz sektörlerde faaliyet gösteren pek çok kişinin kiralık vinçlere ihtiyacı olacaktır. Mobil hizmetlerden bir tanesi olan vinç kiralama yürüyebilen, eklemli ya da eklemsiz platformlar ile özellikle açık alanlarda kullanım rahatlığı sunuyor.

Hemen hemen her sektöre hizmet edecek olan modeller ile farklı sektörlere de girerek iş yapmanız mümkün hale geliyor. Sepetli modeller inşaat sektörlerinin yanı sıra günümüzde yüksek binaların yapılması ile cam temizliğinde de kullanılıyor. Montaj ve demontaj işleri, tamir ve tadilat işleri gibi farklı işler için sizler de vinç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Reklam sektöründe faaliyet gösteriyorsanız yine ihtiyacınız da sepetli vinç fiyatları konusunda fark yaratan firmamızolacaktır. Vinçlerin maliyeti sebebi ile pek çok firma satın almak yerine saat başı kiralama yolunu tercih etmektedir.

Sepetli Vinç Türleri

 • 20 metre modeller: Sepetli vinçtürlerinden ilki 20 metrelik olan modeldir. 3500 ton hafif kamyon ile taşınabilen bu model yüksek mesafelere ulaşma ve dar sahalarda konumlama açısından yüksek performans sağlıyor.
 • 25 metre modeller: Bu model 3500 ton hafif kamyon ile taşınabilir.
 • 30 metre modeller: Taşıma aracı olan 7500 ton hafif kamyonlar tercih edilmektedir. Çabuk ve kolay taşınabilme imkanı olan bu modeller reklam panolarına ya da direklerine ulaşmak için tercih edilebilir. Aynı zamanda yüksek yapılar için de tercih edilebilir.
 • 43 metre modeller: 15 tonluk kamyonlar ile taşınması uygun olan bu modeller yüksek yapılar ve inşaatlar için tercih edilmektedir.
 • 53 metre modeller: 26 tonluk kamyonlar ile taşınması uygun olan bu sepetli vinçmodeli kolay ve güvenli bir şekilde işlerin tamamlanması ihtiyacına çözüm sunuyor.
 • 60 metre modeller: 60 metreye kadar çıkabilmektedir.
 • 65 metre modeller 65 metreye kadar çıkan bu vinçler sepetli olması sebebi ile güvenlik sunuyor.
 • 68 metre modeller: 68 metreye kadar çıkabilir.
 • 70 metre modeller: 70 metreye ulaşma kapasitesi ile en az 32 tonluk kamyonlar ile taşınabilir.
 • 84 metre modeller: En az 32 tonluk kamyonlar ile taşınabilmektedir.

Çalışma güvenliği açısından riskli bölgelerde çalışmak zorunda olanlar için gayet korunaklı olan platformlar sepetleri sayesinde çalışma pek çok işin görülmesine yardımcı oluyor. İtfaiyeciler ve kurtarma ekiplerinin yanında inşaatların pek çoğunda ve insanların yetişemediği her durumda kullanılmaktadır. Teleskopik sepetli vinç de yükseğe erişme kabiliyeti ile en çok tercih edilen vinç modelleri arasında yer alıyor.

Sepetli Vinç Neden Tercih Edilir?

Ülkemizde sepetli vinçve diğer vinç türlerinin kullanımı oldukça yaygındır. Bu durumun pek çok sebebi bulunmaktadır. Köprü yapımı, metropol yapımı, büyük şirketlerin gerçekleştirdiği projeler gibi pek çok noktada kullanımı ile dikkat çeken vinçler insan gücünün yetişemediği durumlarda imdada yetişmektedir. 1000- 1250 ton taşıma kapasitesine sahip olan modeller olmakla birlikte kiralanabilmesi de bu vinçleri daha kullanışlı hale getirmektedir. İnsanlar için riskli olarak kabul edilen bölgelerde çalıştırılmasının yanı sıra işlerin hızlı ve kolay şekilde yapılmasına yardımcı olan vinç modelleri pek çok sektöre hizmet veren platformlar olmaktadır. Sepetli vinç kiralama fiyatları da uygun olduğunda daha da çekici hale gelen modeller büyük işlerde kolaylık sağlıyor.

Hidrolik sistemi vasıtası ile çalışan vinçler doğal afetlerde de iş görmektedir. Yangın esnasında içeride bulunanların tahliyesi ve yangın söndürme amacı ile kullanılan sepetli modeller özel kurtarma girişimlerinden de başarılı sonuçlar alınabilmesini sağlıyor. 25 ila 75 metre arasında yüksekliği bulunan modellerin düzenli olarak bakımdan geçmesi gerekiyor. Pahalı fiyatlara satılan vinçlerin devlet mevzuatı gereğince bazı noktalarda bulunması şart koşuluyor. Yine kiralama sonrasında faturalar muhasebe defterinde gider olarak kabul edilebiliyor. İş güvenliği açısından verimli olan modeller piyasada kiralık vinç ilanları ile bulunabiliyor. Özellikle kiralık sepetli vinç nedir tercih edeceklerin pek çok noktaya dikkat etmesi gerekiyor. Vinç kiralarken yanında şoför ve kiralık vinç operatör belgesisahibi kişiler de gönderiliyor. İşinde uzman ve gerekli eğitimlerden geçmiş olan kişilerin bu işi yapması gerekiyor. Aksi halde kullanımı bilinmediğinden ve belirli bir yükseklik söz konusu olduğundan dolayı çeşitli iş kazaları ve ölümler meydana gelebiliyor.

Diğer vinçlerde olduğu gibi sepetli platform vinç modellerinde de kullanılan ve tercih edilen malzeme kalitesi oldukça önemlidir. Her vincin belirli bir kaldırma kapasitesi olduğundan dolayı referanslı firmalar tercih edilmelidir. Makinagetir.com üzerinden referanslı ve güvenilir şekilde vinç kiralama işlemini yapabilirsiniz. Günlük, aylık ve yıllık olarak yapılan anlaşmalar gereğince belirlenen fiyatlar uygun olduğunda firmalar ve şahıslar açısından da durumun cazibesi artmaktadır. Bu tür işlerin makine gücü ile hallolması ile birlikte insanların yapamadığı pek çok işi makineler yapmaktadır. Sepetli vinç kullanma talimatı dahilinde yükseğe erişme kabiliyeti ve ağırlık kaldırma kuvveti ile birlikte sepetli olan modeller insanların yardımına koşuyor ve bu avantajları sebebi ile çokça tercih ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir