Anasayfa / İş Makinası Kiralama / Müteahhitlere Özel Vinç Kiralama Seçenekleri

Müteahhitlere Özel Vinç Kiralama Seçenekleri

Vinçlerin çeşitli kullanım alanlarından bir tanesi de inşaat sektörü olmaktadır. Tower Crane olarak bilinen kule vinçler inşaat sektöründe yaygın şekilde kullanılmaktadır. Firmamız tarafından verilen hizmetlerden sadece bir tanesi olan vinç kiralama ile birlikte müteahhitlerin de vinç arayışı son bulmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte insanlığın yararına sunulan vinçler inşaat sektörünün de eli ayağı konumundadır. Binaların hızlı şekilde yapılması, insan gücüne duyulan ihtiyacın minimum seviyeye indirilmesi ve yüksek oranda güvenlik sağlanması amacı ile inşaat sektöründe vinçlerden destek alınmaktadır.

Vinç kiralama saat başı ücretde ekonomik olduğunda inşaat firmalarının maliyeti düşmekte ve inşaatlar hızlı şekilde bitmektedir. Şehirlerin büyümesi, insanların büyük şehirlere göçmesi ve yapı ihtiyacı sebebi ile lokomotif sektörü adını alan inşaat sektörü de ivme kaydetmeye devam ediyor. Kalabalık şehirlerde inşa edilen yapılarda vinç kullanımı da zorunlu bir hal alıyor. Özellikle 40-50 katlık binalarda sırf insan gücü kullanılarak yapım işleminin devam etmesi çok da mümkün olmayacaktır.

Gelişen sektörel değişim, sektörde var olan rekabet koşulları ve kısıtlı olan proje süreleri sebebi ile sepet vinç kiralama yaygın olarak yapılan işlerden bir tanesidir. İnşaat projelerinde vinç kullanımı neredeyse müteahhitler için zorunlu hale gelmiştir. İş sağlığı ve güvenliği riskine maruz kalmamak için firmalar tarafından da kule vinç kiralamayolu tercih ediliyor. Mekanik tehlikeler, kimyasal tehlikeler, fiziksel tehlikeler ve patlama gibi çok fazla riske karşı koruma sağlanıyor ve kurulan vinç sistemi ile estetik binalar tasarlanıyor.

İnşaat Sektöründe Sıkça Tercih Edilen Vinç Türleri

Vinç kiralama fiyatları firmamızda oldukça uygun olmakla birlikteişlemini yapabilmek için özellikle inşaat alanında kullanılacak ve gereksinim duyulacak vinçlere de karar vermek gerekiyor. İnşaatın yüksekliği, inşaatın türü, inşaat yapılacak olan arazinin yapısı ve malzeme ağırlığı göz önüne alınarak uygun vinç türünün kullanılması gerekiyor. İnşaat sektörü gelişen teknolojiye açık olan sektörlerden bir tanesi. Mühendislik harikası diyebileceğimiz eşsiz projeler için kullanılan pek çok vinç türü de bulunmaktadır.

Mobil Vinçler ve Özellikleri

Müteahhitler tarafından inşaat sektöründe en çok tercih edilen modellerden bir tanesi de mobil vinç olmaktadır. İnşaat firmaları sektördeki uygun vinç kiralama ücretleri ile ihtiyacı karşılamaktadır. Diğer vinç türlerine göre daha hareketli olması sebebi ile bu ismi olan modeller paletli ya da tekerlekli versiyonlara sahiptir. Paletli olan modeller çokça tercih edilmektedir. Bunun sebebi ise diğer vinç türlerinin giremediği alanlara ulaşımdır. Paletli vinçlerin uç kısmında ise çengel yer almakta ve bu sebeple geniş bir kullanım alanına sahip olmaktadır. Hareket edebilme kabiliyeti onun tercih edilmesinde en büyük etkendir. İnşaat koşulları değerlendirildiğinde malzemelerin kaldırılması zor olabilir. Doğru vinç ve vinç kapasitesi tercih edilerek doğru konuma getirmek suretiyle malzemeler uygun pozisyonda kaldırılabilmektedir. Ray, palet ya da tekerlekli kamyon üzerine monte edilerek hidrolik kablolar vasıtası ile yükseltme ve alçaltma yapılabilir.

Bina Yapımında Kule Vinç Kullanılması

Günlük vinç kiralama ise sektörde çokça karşılaşılan bir durumdur. İnşaat sektörüne katma değer katan bu modeller çok yüksek seviyelere çıkabilmektedir. Binaların yapımında tercih edilen bu modeller sıklıkla 60-100 metre bareminde yüksekliğe kadar kabin kaldırabiliyorlar. Yüksek kaldırma kapasitesi ile dikkat çeken kule vinçler yüksek binaların yapının yapı sıra temizlik için de kullanılmaktadır. Birçok alanda kullanılmasının temel sebeplerinden bir tanesi de yükselme özelliği oluyor. Yere sabitlenmiş olan modellere göre iyi derece yükselme ve kaldırma özelliği olması sebebi ile bu vinçleri makinagetir.com adresinden temin edebilirsiniz. 1000 metre demek bir katın yüksekliği 3,5 metre ise 285 katlı bir binaya erişmek anlamına gelir. Oldukça inanılmaz işler yapan bu makinelerde önlemlerin alınması, devrilmenin önlenmesi amacı ile sabitlenmesi gerekmektedir.

Asma Vinç Modelleri ve Özellikleri

Ağır yüklerin taşındığı inşaat sektöründe tercih edilen modellerden bir tanesi de asma vinçler oluyor. Asma vinç kiralamausulü ile kullanımınıza sunulan bu modeller de paralel olarak montajı gerçekleştirilen iki vinç mekanizması sayesinde hareket ediyor. Büyük fabrikalarda ya da büyük inşaatlarda tercih edilen bu model yerde bulunan iz düşümü üzerinden hareket sağlamaktadır. Ayrıca örümcek vinç kiralama işlemini de yine firmamız aracılığı ile yapabilirsiniz.

Engebeli Arazi Vinçleri

Engebeli alanlarda yapılacak olan işler için vinç kiralama sözleşmesi ile birlikte engebeli arazi vinçleri tercih edilebilir. Tekerlekli bir görünümü olan bu model diğer türlere göre daha hafiftir. Tekerlekli bir araç üzerine yerleştirilmiş ve hafif bir mekanizmadan oluşturulan bu modellerde tek motor bulunmaktadır. Bu durumun sebebi ile arazide daha iyi hareket kabiliyeti sağlanmasıdır. Karayolu, alt yapı ve değişik inşaat projelerinde çokça tercih edilmektedir.

Vinç Kiralama ve Kiralama Maliyeti

Platform vinç kiralama hızla büyüyen bir sektördür. Bu vinçler ile inşaat firmasını kuran pek çok kişi olduğu gibi ivme kaydeden de söz konusu. Son dönemlerde müteahhitler bir vinç satın almak yerine artık kiralamayı daha cazip karşılamaktadırlar. Nakliye masrafları, bakım masrafları ve boşa giden zaman gibi ekstra giderler olmadığı gibi bu görevler vinç sahiplerine düşünüyor. Vinç sahipleri tarafından vincin nakliyesi, kurulumu ve bakımları yapılabiliyor. Kiralayan müteahhitler ya da firmalar bu angarya işlerle uğraşmak yerine daha mantıklı olan kiralama yöntemini tercih ediyor.

Kule vinçler çeşitli fiyat aralıklarında satışa sunulabiliyorlar. Kısa sürede kendini amorti etse de yatırım düşünenler karar vermekte maliyet sebebi ile güçlük çekiyor. Küçük vinç kiralama yolunu tercih edenler ise daha karlı oluyor. Firmamız %100 müşteri memnuniyeti ile çalışan ve ülkemizin çeşitli noktalarında hizmet veren firmalardan bir tanesidir. Vinçleri kiralayacak firmalar tarafından özellikle ağırlık bilgisinin verilmesi gerekir. Malzeme cinsi ve ağırlığı tercih edeceğiniz modeller üzerinde önem taşıyor. Örneğin 8 tonluk bir malzeme 5 m uzağa taşınmak istiyor ise 8 tonluk bir vinç çağırdığınızda ve vinç malzemeyi kaldırdığında sadece yerden kesme kuvveti olacaktır. Taşıma işlemi devam ederse hidrolik akış kesilir, malzemenin indirilmesine teşvik olur. Kullanım alanlarına göre çeşitlik gösteren bu modeller enerji santraller, tersane, gemi makina dairesi gibi çeşitli alanlarda kullanım için üretilirler.

Görüldüğü gibi vinç kiralama yapılırken kesinlikle vinçlerin kapasitesi göz önüne alınmalı. İnşaat 10 katlı olacaksa buna göre bir yükseklik tercih edilmeli. 40 katlı bir binada ise yüksek kapasitesi olan bir model tercih edilmeli. Firmamız tarafından sizlere sunulan pek çok alternatif sayesinde inşaat sektörünün işi daha hızlı ve kolay hale gelecektir. Dışarıdan bakıldığında her vinç aynı ve kullanımı birbirine benzer gibi gelebilir. Fakat vinç kiralamada hem şoför hem de operatör gönderilir. İşinde uzman kişiler tarafından inşaat sektörüne fayda sağlanır. Vinçlerin kiralanması ve saatlik uygulanan fiyatlar hakkında sizlerde firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgiye erişim sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir