Anasayfa / Sektörden Haberler / MAKTEK Fuarı İzmir’de başlıyor!

MAKTEK Fuarı İzmir’de başlıyor!

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ile Takım Tezgahları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TİAD) iş birliği ve Makina İmalatçıları Birliği (MİB) desteğiyle düzenlenen fuar, 60’ın üzerinde ülkeden 35.000’i aşkın sektör profesyonelini aynı çatı altında bir araya getirmek için gün sayıyor.

Fuar İzmir’de gerçekleşecek buluşma kapsamında sektör, 500 milyon dolarlık iş hacmi hedefliyor. 3 Ekim Perşembe –  Türkiye ekonomisi için kaldıraç görevi gören makine sektörünün tüm temel taşlarını 2’inci kez bir araya getirmek için yola çıkan MAKTEK İzmir, 9 Ekim Çarşamba günü kapılarını sektör profesyonellerine açıyor. Takım tezgahları sektörünün en büyük buluşma platformlarından biri olan ve dört gün sürecek MAKTEK Fuarı kapsamında sektör, 500 milyon dolarlık iş hacmi hedefliyor. Makina sektörünün Ege Bölgesi’nde önemli bir konumda olduğunun altını çizen yöneticiler MAKTEK ile İzmir’de 2’inci kez yer alacaklar.

İzmir ve bölgenin başta otomotiv tedarik, savunma ve havacılık, kalıp, ambalaj, gıda, ağaç işleme ve mobilya üretiminde yüksek pay almaktadır ve bu oranın her yıl artarak devan etmektedir.

43.000 m2 kapalı alanda gerçekleşecek fuar, diğer büyük sanayi şehirlerinden de ziyaretçileri ağırlayacak. Fuar kapsamında 60’ın üzerinde ülkeden 35.000’i aşkın ziyaretçi ve katılımcılara ev sahipliği yapacaktır. Bu Fuar kapsamında bu yıl 500 milyon dolarlık iş hacmi yaratmasını beklenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir