Anasayfa / makinagetir.com / Makina Market Dergisi Makinagetir.com Röportajı
makinagetir.com kiralık iş makinası platformu
makinagetir.com kiralık iş makinası platformu

Makina Market Dergisi Makinagetir.com Röportajı

Hemen hemen her şeyin artık dijital mecrada bir çözümünü bulmak mümkün. En azından bilgiye ulaşmak, eskiye göre çok daha kolay. Bu da alışmış olduğumuz çözüm anlayışının değişmesine neden oluyor. İş makineleri sektöründe son dönemde artan kiralama taleplerini dijital bir platform üzerinden karşılamak amacı ile kurulan makinegetir.com internet sitesi de günümüz ihtiyaçlarına odaklanarak farklı bir çözüm sunuyor. Sitenin Satış Direktörü olan Burak Sığ, “Bu interaktif platform sayesinde ülkemizde daha yeni ve kullanıcıya özel bir trendi hayata geçirmiş olduğumuza inanıyoruz. MakinaGetir.com’un benzeri sitelerden farkı ise sektörün tüm tedarikçilerini ve kullanıcılarını; geniş portföy ve teknolojik altyapısı ile en hızlı şekilde buluşturuyor olması. Gelen tüm teklif ve talepler “Call Center” hizmeti aracılığı ile en hızlı şekilde yanıtlanıp “Koşulsuz müşteri memnuniyeti” ilkesinde hizmet sağlanmış oluyor” diyor.

Öncelikle bize kendinizi tanıtabilir misiniz?

20 yılı aşkın bir süreden beri, iş makineleri ve endüstriyel makineler sektörünün içindeyim. Sektörün önemli firmalarında çeşitli görevlerde bulunduktan sonra bu deneyimlerimi en iyi şekilde değerlendirebileceğime inandığım ve tüm dünyada da hızla gelişmekte olan kiralama sektörüne geçiş yapmayı uygun gördüm. Bu sebeple de makinagetir.com bünyesinde Satış Direktörü olarak görevimi heyecanla yürütmekteyim.

Makina Getir sitesi ne zaman ve ne amaçla kuruldu? Temel olarak faaliyet alanınızı anlatabilir misiniz?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere, gelişmiş ve gelişen ülkelerde talepleri giderek artan “online – iş makinesi kiralama” sektörünün, ülkemizdeki en güvenilir ve öncü yatırımı olabilmek adına kurulan MakineGetir.com 2016 yılında İzmir’de faaliyete geçti. “Hızlı, Kolay ve Güvenilir” kiralamaların yapılabilmesi için kurumsal ve online olarak hizmet veren MakineGetir.com sektörün dinamiklerini analiz ederek, internetüzerinden kiralama veya kiraya verme işlemlerini gerçekleştirir. Bu interaktif platform sayesinde ülkemizde daha yeni ve kullanıcıya özel bir trendi hayata geçirmiş olduğumuza inanıyoruz. MakinaGetir.com’un benzeri sitelerden farkı ise sektörün tüm tedarikçilerini ve kullanıcılarını; geniş portföy ve teknolojik altyapısı ile en hızlı şekilde buluşturuyor olması. Gelen tüm teklif ve talepler “Call Center” hizmeti aracılığı ile en hızlı şekilde yanıtlanıp “Koşulsuz müşteri memnuniyeti” ilkesinde hizmet sağlanmış oluyor.

İş makinesi kullanıcıları, neden sizin siteniz aracılığı ile makine kiralamayı tercih etmeli? Onlara sağladığınız avantajlar neler?

• Avantajlarımızı şu şekilde sıralayabiliriz;

• Ücretsiz ekspertiz hizmeti,

• Uygun fiyat seçenekleri,

• İş sağlığı ve güvenliği kontrolü,

• İş öncesi makine ve teçhizatlarının kontrol ve bakımlarının eksiksiz yapılması,

• Gerekli durumlarda nakliye, operatör ve sigorta desteği,

• Zamanında işe başlama ve teslim etme konularında garanti,

Siteniz aracılığı ile kiralamak ya da kiraya vermek için ne gibi koşullara sahip olmak gerekiyor?

MakinaGetir.com’dan hizmet almak ve avantajlarımızdan faydalanabilmek için özel bir koşulumuz bulunmuyor. İnternet sayfamızda bulunan hızlı teklif al butonuna tıklayarak işinizi bize anlatabilir ya da telefon numaralarımızdan bize direk ulaşabilirsiniz. Örneğin bir site yöneticisi iseniz sitenizde bulunan ağaçların budama işi ile ilgili bizden platform ya da vinç teklifi isteyebilirsiniz. Makine sahiplerimiz ve işiyle ilgili teklif almak isteyen kullanıcılarımız sadece iki dakikalarını ayırarak sitemize girip ücretsiz üyelik oluşturabilir ve tüm avantajlarımızdan faydalanabilirler.

Site nasıl çalışıyor? Kiraya vermek ya da kiralamak isteyenler için sunduğu avantajlar neler?

İş makinesini kiraya vermek isteyen kişi/kurumlar; Makinagetir.com’a üye olup, gerekli bilgilerini sisteme yükler ve bu bilgiler MakinaGetir yetkilileri tarafından teyit edildikten sonra “kiralık iş makinesi” arayanlar için listelenmeye başlar. İş makinesi kiralamak isteyen kişi/ kurumlar; Makinagetir.com’a üyelik bilgileri ile giriş yaptıktan sonra belirledikleri ihtiyaçları dahilinde karşılarına çıkan listedeki makineler için online talep oluştururlar. Eşleşen iş makinesi ve talepler makinagetir.com’da bir hızlı bir şekilde araya gelir ve profesyonel danışmanlar yönetiminde kiralama işlemi gerçekleşmiş olur. Ayrıca sayfamızın üst köşesinde bulunan telefon numaralarından da ulaşarak işiniz için doğru makine – ekspertiz ve uygun fiyat hizmetinden de yararlanabilirler.

Kiralama sektörü hakkında görüş ve düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

Ülkemizde kiralama sektörü, her geçen sene önemi ve ciroları büyüyerek artmaktadır. Bunun en büyük sebebi yatırım maliyetlerinin artması, her işe ayrı makine çeşitlemelerinin çoğalması, işletme giderlerinin eskiye göre yükselmesi olarak sıralayabiliriz. Türkiye daha kiralama sektörünün çok başındadır ve bu konuda profesyonelleşmeye ciddi bir ihtiyacı bulunmaktadır. İş ve istif makineleri, bayındırlık, alt yapı, üst yapı, inşaat, konut, yollar, köprüler, barajlar, sanayi, madenler başta olmak üzere kamu ve özel sektöre hizmet vermektedir. Bu kadar geniş bir perspektife hizmet veren bu sektörün, kiralama içinde ne kadar önemli olduğu ortadadır. Türkiye’nin, Avrupa’da satış bazında 4. büyük iş makineleri pazarına sahip olması da ayrıca bu önemi daha da arttırmaktadır. Yıllık ortalama 30.000 adedin üzerinde yeni makinenin girdiği bu pazarda kiralamaya ayrılan pay her sene yükselerek artmaya devam etmektedir.

Sektör gelecekte dijital platformlarda daha da büyüyecek midir? Bu konuda düşünceleriniz neler?

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de internet kullanımı hızla artmakta ve bununla birlikte otomotivden – uçağa kadar birçok farklı alanda kiralama hizmeti verilmektedir. Örneğin; gelişmişlik seviyesinin yüksek olduğu Amerika, Japonya ve Avrupa gibi ülkelerde iş makinesi kiralamaları makinagetir.com gibi profesyonel ve kendini kanıtlamış internet siteleri üzerinden uzun yıllardan beri yapılmaktadır. Bunun en büyük sebebi ise hem makine sahiplerinin hem de kiralama yapanların en kısa zaman diliminde, birden çok opsiyona farklı seçenekler ile ulaşıp işlerini hallede-bilmeleridir. Ülkemizde de giderek artan ve geniş bir sektör halini alan iş makinesi kiralamaları gelişmiş ülkelerdeki bu teknolojik eğilimden etkilenmekte ve internet sitesi, Facebook, Linkedin gibi çok çeşitli alanlarda amatör ya da profesyonel oluşumlar başlamıştır. Makinegetir olarak bizim görüşümüz de ülkemizde 7’den 70’e herkesin profesyonel yardıma ihtiyaç duyduğu her an “Hızlı – Kolay ve Güvenilir” çözüm ortağı olarak makinagetir.com’a gönül rahatlığı ile danışabilmesi ve ihtiyaçlarını karşılayabilmesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir