Anasayfa / İş Makinaları / Jeneratör Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Jeneratör Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İş hayatımızın olmazsa olmazları listesinde elektrik her zaman üst sıralardadır. Ofis tarafındaki tüm makineler elektrik enerjisi ile çalıştığı için elektrik kesintisi işlerimizi büyük ölçüte aksatır. Sadece ofis tarafında değil işlerin yapımında elektirik doğrudan olmasa bile dolaylı yoldan bizleri büyük ölçüde etkiler.

Jeneratör tam da bu noktada işletmelerin en kötü zamanlarında koruyucu dostu olur. Jeneratör sayesinde elektrik kesintisinin yokluğunu hissetmezsiniz ve işlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Jeneratör satın alması işin büyüklüğüne ve zaman planlamasına göre size zaman zaman büyük maliyetler doğurabilir. Jeneratör kiralama seçeneği size her zaman mali açıdan kolaylık sağlar.

Dönemsel ya da sürekli elektrik enerjisi ihtiyaçlarınızı gidermek için kabinli veya kabinsiz, sabit veya portatif, benzinli ya da dizel, otomatik veya manuel jeneratör seçimlerini ihtiyacınız doğrultusunda yapabilirsiniz. En başından söylemek gerekirse yatırım ve firmanın maliyeti olmadan bir enerjiye ulaşmanın en hızlı ve kolay yolu ise jeneratör kiralamaktır.

En çok tercih edilen jeneratör tipleri, kabinli dizel motorlu jeneratörler ve portatif benzinli ufak jeneratörlerdir. Kabinli jeneratörler, 24 saat duraksamasız kullanıma elverişli olup ve ses yalıtımı daha iyi olduğu için daha uzun süreli işlerde kiralanır. Portatif jeneratörler ise, genellikle benzinle çalışan marşlı veya otomatik motora sahiptir ve kısa süreli (3-5 saatlik) elektrik ihtiyacınızı karşılamak için kiralanır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Doğru Makine Seçimi Yapmak

İşiniz için doğru makineyi seçmek size zaman kazandırır ve bütçenizi korur. Kullanılacak alana ve işleve göre jeneratörün çeşitleri arasından doğru tercih

  • Güvenilir Üreticiler İle Çalışmak

Jeneratör riske atılacak bir konu değildir. Tüm iş akışınızı belirleyecek bir tercih olacağı için kullanacağınız jeneratör de bir hayli önemlidir.

  • Ses Yalıtımı Sizi Gürültüden Korur

Jeneratörün ses yalıtımlı kabinle birlikte kiralamak da önemli bir tercihdir. Yüksek enerji üreten bu makinelerin jeneratörlerin çıkaracağı ses de yüksek olacaktır. Dolayısıyla kabinli jeneratör kiralamak size daha az gürültü çıkartacaktır.

Jeneratör kiralaması yaparken aklınıza takılan her konuyu MakinaGetir.com Uzman Ekspertizlerine danışarak doğru makina seçimini ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz. Dilerseniz Whatsapp numaramızdan bizlere ulaşarak destek alabilir ya da iletişim bölümünden bizlere ulaşarak uzman satış danışmanlarımız ile sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir