Anasayfa / İş Makinaları / İş Makinalarında Servis, Tamir ve Bakım İşlemleri

İş Makinalarında Servis, Tamir ve Bakım İşlemleri

İşiniz için en önemli iş makinasının hangisi olduğuna ister siz karar verin isterseniz de uzman iş danışmanı ekspertizlerimizle birlikte karar verin kiralamak istediğiniz iş makinaları için bakımı ve servisi oldukça önemlidir.

Bir iş makinası ister bir ekskavatör isterse greyder olsun belirli zaman aralıklarıyla bakım hizmeti alınması gerektirir. Çoğu iş makinası için bu servis zaman aralıkları 250 saat de bir yapılması gereken bir servis türüdür. Bu bakımlar sırasında genelde filtre değişimleri, motor ve hidrolik yağ değişimleri gibi makinanın yıpranmaya en yatkın kısımlarının kontrolleri sağlanır.

Sadece iş makinaları için yedek parça, servis, tamir ve bakım işleri yapan firmalarla aylık, yıllık sözleşmeler yaparak acil bir durumda bu hizmetlerden sorunsuzca çalışmaktadır. Bu firmalar yeri geldiğinde size mobil araçlarıyla Türkiye’nin neresinde olursanız olun anlaşmanıza bağlı kalarak size yardımcı olacaktır.

Eğer bir iş makinası sahibiyseniz ve sahibi olduğunuz makinayı kiraya veriyorsanız kira sözleşmenizde servis ve bakımı kesinlikle göz ardı etmemelisiniz.

Periyodik bakım anlaşmaları ile iş makinanızın çalışma koşullarına ve sürelerine göre paketler halinde  satın alma fırsatınız olur. Eğer bir bakım firmasıyla çalışmaya başlayacaksanız bundan sonraki süreçte tek yapmanız gereken şey periyodik bakım saatinin dolmasına 20 saat kala firmaya haber vermeniz olacak. Gelişen teknolojilerle yapılacak anlaşmalarla sahibi olduğunuz iş makinanıza bir GPRS cihazı takılarak makinanızın aktif olarak çalıştığı saat online olarak hesaplanır ve bakım zamanı gelince sizin bir şey yapmanıza gerek duymadan ekipler görevlerini yapmaya gelirler.

İş makinası kiralama durumlarında iş makinanızın bakımı geldiğinde kiralama işi yaptığınız mecra ile bu durumu netleştirmeniz ve kiralama koşullarında bunları önceden konuşarak anlaşmış olmanız gerekmektedir.

Makinagetir.com’da birbirinden kiralama yapmak istediğiniz makine ilanlarına göz atarak bu koşullara uygun ilanı seçip kiralamaya online olarak başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir