Anasayfa / 2. El İş Makinaları / İkinci El İş Makinası Kiralamanın 5 Avantajı
is-makinasi-kiralamanin-5-avantaji

İkinci El İş Makinası Kiralamanın 5 Avantajı

1İkinci El İş Makinası Kiralamanın Firma Açısından Avantajları

İkinci el iş makinası kiralama, firmalar açısından oldukça önemli bir maddi tasarruf olarak görülmektedir. Özellikle büyük firmaların pek çok iş makinasına ihtiyacı olmaktadır. Piyasada bulunan iş makinalarının yüksek meblağlarda satışa sunulduğu bilindiğinden firmalar genellikle ikinci el iş makinası kiralamaya sıklıkla yönelmektedir. Kiralama şirketi ve firmalar tarafından belirlenen süre içinde sözleşme imzalanmaktadır. İş makinaları saatlik, günlük ve aylık olarak verdikleri hizmet ile kiralamak isteyen firmalara sunulmaktadır. İş için gerekli olan süre ne kadar ise öncelikle bu hesaplanmakta ve bu süre için uygun kiralık iş makinası bulunmaktadır. Türkiye’de kiralama şirketleri, aracın kullanım hakkını belli bir süreliğine, sözleşme koşullarına uyacak şekillerde kiracı firmaya vermektedir. Bu durumda opsiyonel kiralama yöntemi uygulanmaktadır. Kullanıcılarına oldukça fazla avantaj sağlaması ile öne çıkan bu yöntem, pek çok firma tarafından tercih edilmektedir. İş makinası ve inşaat makinası olarak bilinen araçlar genellikle kiralama sektöründe lokomotif mal grupları arasında kendini göstermektedir. Finansal kiralama yapmak için ise firmaların bu konuda yeterli bilgi sahibi olmaları gerektiği bilinmekte ve önerilmektedir. Bazı firmalar, iş makinası kiralarken ikinci el ürünleri tercih ederek büyük ölçüde maddi tasarruf sağlamaktadır. İkinci el ürünler, iş makinası kiralama şirketlerinde çok daha uygun fiyatlarla kiralanmaktadır. Yapılacak işin boyutu, gereksinimleri ve karşılaşılabilecek beklenmedik engeller göz önünde bulundurulduğunda kiralama son derece mantıklı bir çözüm olarak ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle 2. el iş makinaları kiralamak oldukça akılcı bir çözüm yolu olarak tercih edilmektedir.

2İkinci El İş Makinası Kiralamanın Yapılan İşe Sunduğu Avantajlar

İş makinası kiralayan firmalar, kiracı olmak isteyen tarafa pek çok açıdan katkı sağlamaktadır. Firmalara farklı farklı birçok iş gelmekte ve bu işlerin sürelerinde ve boyutlarında değişiklikler olabilmektedir. Bu alanda esneklik sunması sebebiyle ikinci el iş makinalarını kiralamak, pek çok firma açısından oldukça büyük bir maddi tasarruf olarak görülebilir. Kiralama süresi, makina sayısı ve özellikleri gibi konularda çeşitli avantajlarla sunulan ikinci el iş makinası, firmaların kendi ihtiyaçlarına uygun ürün ve hizmetlere ulaşabilmesine olanak tanır. Bazı işlerde birkaç işmakinası birden çalıştırmak gerekebilir. İş makinası kiralamak tam bu noktada işleri oldukça kolaylaştıran bir husus olmaktadır. İş makinaları ağır makinalar olarak bilinmekte ve büyük boyutlara sahip olmaktadır. Kullanılmış iş makinası kiralamak bu nedenle yapılacak olan işe oldukça büyük katkılar sağlamaktadır. Örneğin; birkaç iş makinası ile yapılması gereken bir işi, iş makinalarını satın almadan kiralayarak yapmak oldukça makul bir seçenek olarak belirmektedir. Bunun nedeni ikinci el iş makinaları firmalara çok daha az maliyetle daha yüksek performanslar sunulabilmektedir. Bu konuda kiralama ve proje süreleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Bazı işler kısa sürebiliyorken bazıları uzun sürebilmektedir. Firmalar işlerin sürelerine göre kiralama sürelerini de bağlantılı bir şekilde ayarlayabilmektedir. Böylece kiracı olan firmalar çok daha az bir maliyetle işi yapabilmekte ve aynı zamanda projeleri de belirlenen sürede bitirebilmektedirler. İkinci el iş makinası alıp kiralamak firmalara her zaman avantaj sağlayan seçeneklerden biri olmuştur.

3İkinci El İş Makinası Kiralamanın Firmanın Bütçesine Sağladığı Avantaj

İş makinası kiralamak isteyenler ve işlerini bu şekilde makinaları kiralayarak yürütenler genelde en büyük giderlerden biri olan iş makinası satın alma maliyetinden kurtulmuş olmaktadırlar. Kısa sürecek olan projelerde genellikle firmalar iş makinası kiralama firmaları aracılığı ile makinaları kiralamayı tercih etmektedir. Bunlarda genellikle ikinci el iş makinaları olmaktadır. Firmalar kiralama yolunu tercih ettiklerinde maddi olarak çok daha fazla bir bütçeyi kenara ayırabilmekte ve böylece tasarruf yapabilmektedirler. İş makinası kiralamak bu nedenle firmalar için oldukça mantıklı bir yol olarak görülmektedir. Kiralarken her türlü detayı inceleyen firma yetkilileri, kendileri için en doğru kararın ikinci el iş makinası kiralamak olduğunu görmektedirler. Özellikle son model iş makinalarının fiyatları oldukça maliyetli olmaktadır. Firmalarda son model iş makinalarına bundan kaynaklı kolaylıkla ulaşamamaktadır. Son model makinaların fonksiyonları kullanılarak işler çok daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bu nedenle iş makinalarının kiralanması çok daha tasarruflu ve rahat olacaktır.

4İkinci El İş Makinası Kiralamanın Makinaların Performansına Sağladığı Avantaj

İkinci el iş makinasıkiralamak pek çok açıdan firmalar için avantaj sağlamaktadır. Özellikle maddi anlamda oldukça büyük bir tasarruf yolu olarak bilinmekte ve firmaların oldukça sık tercih ettiği yöntemlerden biri olmaktadır. İkinci el iş makinası kiralayan firmalar bu yolun oldukça makul ve akılcı olduğunu dile getirmektedirler. Makinaları kiralama olanağı sayesinde firmalar, projelerine uygun makinalara rahatlıkla ulaşabilmektedir. Son model iş makinalarını satın almak yerine ikinci el iş makinası kiralayarak oldukça makul bir fiyatla çeşitli gereksinimler karşılanabilmektedir. Dahası, kiralama hizmetleri sayesinde aktif tutulan bu makinalar performans düşüklüğü gibi sorunlarla karşılaşmaz. Kullanıcıların amaçlarına göre sürekli bakımı yapılan bu makinalar, gereken performansı her daim göstermeye hazır halde bulunur. Profesyonel kiralama hizmetleri sayesinde en kaliteli ve sağlam iş makinaları projenin büyüklüğü ne olursa olsun başarıyla işlevini sürdürür. İkinci el iş makinası fiyatları modeller arasında değişiklikler göstererek ilgilenen kişilere sunulmaktadır. Özellikle son model iş makinalarının oldukça yüksek fiyatlarla satıldığı şuanki piyasada ikinci el makinalara yönelen firmalar, bu iş makinalarını genelliklekiralamayı tercih etmektedirler. Bu sayede yıpranmayan makinaları kullanarak çok daha iyi bir şekilde çalışmakta ve iş üzerinde daha iyi bir performans göstermektedirler. Ayrıca bunun yanında makinaların kullanımdan dolayı yıpranma payı tamamen kiralama şirketlerine ait olduğundan firmaların bu konuda bir zararı da olmamaktadır.

5İkinci El İş Makinası Kiralamanın Diğer Giderler Üzerinde Yaratmış Olduğu Avantaj

İkinci el iş makinalarını kiralayan firmalar, satın almadıkları araçları iş makinası kiralama sözleşmesi ile kiralamaktadır. İmzalanan sözleşme koşullarına uyacak şekilde, iş bitene kadar iş makinasını firma kullanabilmektedir. Fakat iş bitiminde daha doğrusu sözleşmede belirtilen süreyi doldurduklarında, kiraladıkları şirkete teslim etmeleri gerekmektedir. İkinci el iş makinası kiralayan firmaların bu konuda pek çok avantajı bulunmaktadır. Örneğin, ikinci el iş makinalarını kiralamak firmanın diğer giderleri üzerinde büyük ölçüde tasarruf sağlamaktadır. Firmalar satın almadıkları iş makinalarını işlerini yapmak için kullanmakta ve sonrasında kullandığı süre kadar ödemesini kiralama şirketine yapmaktadır. Böylelikle iş makinası kiralama sözleşmesi örneği üzerinde belirtilen süreye göre firmalar makinaları kullanabilmektedir. Bu, aslında çoğu firma için büyük bir avantajdır. Eğer iş makinasını mülk olarak firma satın almış olsaydı vergi, amortisman, faiz ve bunlara ek olarak sigorta giderlerini de firma kendisi karşılayacaktır. Bu çok masraflı ve maddi olarak büyük bir yük olmaktadır. İkinci el iş makinası kiralayan firmalar bu şekilde oldukça büyük bir ödemeden kurtulmuş olacaklardır. Aynı zamanda iş makinalarını kiralayan firmalar makinaların yıpranma payını kendileri karşılamadıkları içinde bu konuda çok daha rahat olacaklardır. Firmalar bu anlamda makinaları satın almak için ayıracakları parayı çok daha farklı bir yönde diledikleri gibi kullanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir