Anasayfa / Genel / Hangi Nakliye Makinaları, Hangi Alanlarda Kullanılır?

Hangi Nakliye Makinaları, Hangi Alanlarda Kullanılır?

Bir ürünü, bir eşyayı ya da taşınılması gereken herhangi bir nesneyi bir yerden başka bir yere taşımaya nakliye denmektedir. Aynı zamanda taşımacılık olarak da bilinmektedir. Bazı ürünlerin nakliyesini yapmak için çeşitli iş makinaları gerekmektedir. Bu makinalara örnek olarak lowbed ve çekiciler verilebilir. Şehir içinde, yurt içinde ve yurt dışında çeşitli nakliyeler gerçekleştirilmektedir. Kara yolu ile yapılan nakliyelerde lowbed ve çekici kullanılmaktadır. Firma ve şirketlerin nakletmek istediği ürünler ve mallar bu iş makinaları ile belirlenen yerlere götürülmektedir. Nakliye makinalarını birçok farklı alanda kullanabilmek mümkündür. Fabrika ve firmalar, inşaat ve yapı sektörleri, asfalt ve yol yapımlarını yapan firmalar gibi birçok farklı alanda nakliye makinalarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Lowbed Nedir?

Günümüzde nakliye hizmeti birçok fabrika, firma ve şirket tarafından tercih edilmektedir. Özellikle ürün dağıtımı yapan firmalar ürünlerini birden fazla farklı konuma iletmektedir. Yurt içi ve yurt dışında olması fark etmeksizin nakliye hizmeti gerçekleştirilmektedir. Bazı firmalar ve şirketler ağır yük taşımacılığına ihtiyaç duyabilmektedir. Ağır yükleri taşıyabilmek için lowbed dorse araçlar kullanılmaktadır. Türkçesi ölçü dışı anlamına gelen lowbed iş makinaları normallerin ve standartların dışında olan yüklerin taşınmasını sağlamaktadır. Belirtilen standartlık yurt içi ve uluslararası karayolu taşıma yönetmeliğine uymadığında ve kamyon ya da tır gibi araçlar ile taşınamayacak kadar büyük, uzun ve geniş olduğunda lowbed dorse araçlar kullanılması gerekmektedir. Vinç malzemeleri, boru hatları, tekne ve yelkenliler, inşaat ve iş makinaları ve köprü kirişleri gibi malzemeler lowbed nakliye araçları ile taşınmaktadır. Bu noktada lowbed araçlar ilgili firma ve şirketlere büyük kolaylık sağlamaktadır. İnşaat sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır. Taşıma açısından pek çok avantaj sunan lowbed ölçüleri taşınacak yükün özelliklerine göre boyut değiştirebilmektedir. Çeşitli yükleri, kargoları ve ürünleri bu araçlar ile kolayca taşımak mümkündür. Lowbed araçlar yolda giderken sürücüleri zor duruma sokmamaktadır. Belirli bir hızda aracın stabilizasyonu bozulmadan rahatça ilerleyebilmektedir. Bu sebeple kullananlara da güven vermektedir. Farklı şekillerde tasarlanan araçlarda meydana gelebilen manevra kolaylığı, yükleme ve boşaltma, yük kapasitesi gibi çeşitli sorunlara efektif çözümler bulunmaktadır. Alçak bir görünüme sahip olan lowbed araç taşıdığı her yükü hasarsız ve hızlı şekilde teslim edebilmektedir. Tonlarca ağırlığa sahip olan bu yüklerin standart kamyon ve tırlar ile nakliye edilmesi zordur. Yüklerin türlerine göre farklı tasarımlar ve kapasiteler içeren araçlar bulunmaktadır. İhtiyacınıza ve bütçenize uygun lowbed araçlardan birini kiralayabilmeniz mümkündür. Kara yolunda yapılan nakliyelerde lowbed araçlar sıklıkla tercih edilmektedir. Sağladığı avantajlar birçok sektörün nakliye işlemlerini daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmesini sağlamaktadır. Standartların üzerine çıkan tonlarca ağırlığa sahip olan yükleri yüksek lowbed taşıma kapasitesi sayesinde istediğiniz konuma taşıyabilirsiniz. Güvenli ve kullanışlı olan iş makinası kiralama sistemi ile isteklerinize uygun olan lowbed aracı bulabilirsiniz.

Araçların Kurtarıcısı Çekici Arabalar

Çekici yük yerine araç taşıyan motorlu bir taşıttır. Trafik kazalarında, araçların arızalanması sonucunda ya da parkın yasak olduğu yerlere araç park edildiğinde çekiciler devreye girmektedir. Trafik kazaları şehir içinde, trafikte ya da şehirlerarası yolculuklarda meydana gelebilmektedir. Çekicilerin yaptığı işe bir çeşit nakliye taşımacılık hizmeti de denilebilmektedir. Neredeyse her çeşit aracı çekebilecek kapasiteye sahip olan çekicilerin bir diğer adı ise kurtarıcıdır. Kurtarıcıların farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bunlardan biri çatallı çekicidir. Forklift prensibi ile işleyen çatallı çekici aracın altına girebilen iki çatal sayesinde çekiciye yerleştirilmektedir. Kablolu kumandası bulunan çatallı çekiciler isteğe ve duruma bağlı olarak araçları sağ ya da sol taraftan yüklenebilmektedir. Trafik polisleri tarafından genellikle tepeden çekici kullanılmaktadır. Ahtapot çekici olarak da bilinen bu çekicinin tepeden ortaya çıkan dörtlü çatalına aracın tekerlekleri bağlanmaktadır. Sonrasında araç vinç sistemi ile çalışan çekici tarafından çekicinin kasasına konulmaktadır. Bu çekicinin avantajlarından biri ise iki aracı birden taşıyabilmesidir. Bazen araçlar herhangi bir sebepten dolayı yolda kalabilmektedir. Yolda kalan araç eğer hareket edebiliyorsa vinçli kayar platform ile taşınabilmektedir. Bu tip çekicide kayar bir platform yer almaktadır ve araç o platforma konulmaktadır. Araç hareket edemiyorsa çekicide mevcut olan vinç aracı platforma doğru çekebilmektedir. Farklı durumlar için uygun çözümleri bulunan vinçli kayar platform iki aracı birden taşıyabilme kapasitesine ve özelliğine sahiptir. Son olarak oto transfer çekicisi bulunmaktadır. Bu çekicide hidrolik makaralı vinç yer almaktadır. Bu vinç sayesinde çekilmesi gereken araç damperli platform tarafına alınmaktadır. Aracı indirmeye ihtiyaç duyulduğu zaman çekicideki damper kaldırılmakta ve aynı zamanda kontrol sağlanmış bir şekilde makara gevşetilmektedir. Çekici kamyon farklı çeşitleri sayesinde farklı durumlarda çekilmesi gereken araçlara yardım etmektedir. Kolaylık sağlamak adına geliştirilen özellikleri sayesinde araçların nakliye işleri daha kolay hale getirilmiştir. Çekici hizmeti fiyatları makinaların çeşitlerine ve modellerine göre farklılık göstermektedir. Herhangi bir trafik kazası sonucunda, park yasaklarında bulunan araçların çekilmesi gerektiğinde ve yolda sıkıntı yaşayan araçların taşınması sırasında çekiciler pratik ve hızlı çözümler sunmaktadır.

Taşımacılık İşlerinizi Nakliye Makinaları ile Kolaylaştırın Eşyaların, ağır yüklerin ve araçların taşımacılığı yapılmaktadır. Karşılıklı iki firma, fabrika, şirket ya da iki insanın aracılığı ile nakliye işlemi yapılmaktadır. Nesnelerin ve ürünlerin nakliyesi özelliklerine göre farklı şekillerde sağlanabilmektedir. Ağır yükleri taşımak için normal kamyon ve tırlar yeterli gelmemektedir. Bu sebeple lowbed adlı alçak görünümlü nakliye aracı kullanılmaktadır. Yükün boyutuna, uzunluğuna, ağırlığına ve miktarına bakılarak farklı modellerde lowbed araç seçimi yapılmaktadır. Lowbed nakliye büyüklüğü, uzunluğu, boyutu, ağırlığı standartları aşan ağır yüklerin taşınması için kullanılmaktadır. Vinç malzemeleri, boru hatları, tekneler, yelkenliler, tekerlekli vinçler, çelik kafes konstrüksiyonları, inşaat makineleri gibi birçok ağır yük lowbed araçlar ile taşınabilmektedir. Alçak taşıma sağlayan lowbed bu sayede yükleri hasarsız ve güvenli bir şekilde nakledebilmektedir. Ağır yükleri lowbed araç ile kara yolu üzerinden yurt içine ve yurt dışına nakliye etmek mümkündür. Bir diğer nakliye türü ise araçların taşımacılığıdır. Araçlar çekici tarafından bir yerden bir yere götürülmektedir. Çekicilerin birkaç çeşidi bulunmaktadır. Her biri kullananlara farklı bir kolaylık sunmaktadır. İhtiyaca göre çatallı çekici, tepeden çekici, kayar platform ya da oto transfer çekicisi kiralamak mümkündür. Yoğun trafik yaşanan zamanlarda kazalar meydana gelebilmektedir. Araçta bir arıza olduğunda araç yolda kalabilmektedir. Bunların yanı sıra park etmenin yasak olduğu alanlara araç park edilebilmektedir. Bu gibi durumlarda çekiciler devreye girmektedir. Araçlar çekiciye yüklenip belirlenen konuma götürülmektedir. Çatallı çekici forkliftin çalışma prensibine benzer bir şekilde çalışmaktadır. Çekiciye yüklenecek araç yola ve araca bağlı olarak sağ ya da sol taraftan alınmaktadır. Tepeden çekici ahtapot görünümüne sahiptir. Genellikle trafik polisleri bu modelleri tercih etmektedir. Kayar platform genellikle trafikte ortaya çıkmaktadır. Yolda kalan araçların nakliyesine yardım etmektedir. Oto transfer çekicisinde hidrolik makaralı sisteme sahip vinç bulunmaktadır. Damperli bir platforma sahip olan çekiciye araç hidrolik vinç sayesinde yüklenmektedir. Çekici çeşitlerinin her biri güvenli sistemlere ve kullanışlı özelliklere sahiptir. Çekici ve lowbed kiralama hızlı ve kolay şekilde taşıma gerçekleştirebilmek için sizlere fırsat sunmaktadır. Bütçenize uygun ve ihtiyacınızı karşılayan iş makinalarını hemen kiralayıp işlerinizi rahatlıkla halledebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir